nemkelltabu Creative Commons License 2018.01.06 0 0 142

Szép napot, kedves "Belga" és "Tivadar"! (Így, ABC sorrendben..! :-))

 

Köszönöm, hogy nem alap-iróniával és alap elutasítással viszonyultok a kérdéshez!

Ellenben a válaszom lehet, hogy egyszerűbb lesz, mint várjátok, így számotokra egyúttal csalódás is.

 

Ugyanakkor kicsit félek tőle, hogy nagyon elkanyarodunk a topic kiindulási témájától. Pedig nekem a kedvenc témám!

Szóval azért reménykedem, hogy a végén visszatalálunk az elejére... :-)

 

Tivadar, legelőször a te utolsó kérdésedre szeretnék válaszolni!

Én jelenleg is több ponton "harcban állok Istennel". Tehát az én esetemben igencsak sérül több parancsa is.

Épp ezért előremenekülök, és nem is tartom magam kereszténynek. Miattam ne botránkozzon meg senki Jézusban! Mármint amiatt, hogy én sok vonatkozásban nem úgy élek, ahogy ő tanította.

Mert hát igen, ki vagyok ábrándulva az emberiségből, és nem tudom, talán nem is akarom szeretni az ellenségemet. Noha, úgymond, józan ésszel már felfogtam ez utóbbi parancs értelmét.

 

Egy kicsit még hadd maradjak az ellenségnél!

Azt írtam előbb, hogy nem tudom szeretni. Ellenben ha látom rajta, hogy őszintén megbánja a tettét, és bocsánatot kér, akkor azért alighanem meg tudnék bocsájtani.

Lelkészek gyakran elkövetik azt a -szerintem- hibát, amikor prédikációjukban egyfüst alatt kezelik az előbbi fajta megbocsájtást, a tetteit egyáltalán meg nem megbánó, hanem azokat továbbra is művelő ellenségnek való megbocsájtással. Pedig emberi szempontból ég és föld a kettő!

 

No, és akkor csak eljutunk a megváltásig!

Én ennek kapcsán csupán arra gondoltam előző hsz.-omban, hogy ha valami őrültnagy bűntudat gyötör, és noha megbántam, amit csináltam, de nem tud megnyugodni a lelkem, akkor szerintem ebből a földi pokolból csak abba az irányba van kiút, ha tudom, elhiszem és érzem, hogy maga a világot teremtő Isten, akarom mondani az Ő Jézusa már fizikálisan is elszenvedte helyettem a brutális büntetést!

Mondom, persze, hogy ehhez kell hit és kell bűnbánat!

Tehát én ezt így, ilyen egyszerűen élem meg a mindennapjaimban, ha szükség van rá.

 

Tivadar, azt hiszem, 138-as hsz.-odra ezzel válaszoltam. Ha valamit kihagytam, figyelmeztess nyugodtan!

Most igyekszem "Belga" kérdéseire is válaszolni a folytatásban...  

Előzmény: tivadar (140)