LazacX Creative Commons License 2018.01.06 0 0 174499

Igen, olvastam a kritikákat, de úgy gondolom, az már nem az én kávézási igényeimet érinti. Ami az összeget érinti, ez már teljesen a felső határ. Esetleg újonnan inkább már ez alatti árszinten valami, ha van. Az ajánlott kávédaráló ára meglepett, ugyan nem olcsó, de azt hittem itt is 60-80 E körül kell gondolodni egy minimálisan használható darabért. Ettől függetlenül sem fér be egy hónap alatt a keretbe a kettő, de nincs kizárva hogy az már egy hónappal később megvehető lesz. A másik ok, hogy 135 E ft-os árat is jobban be tudok adagolni itthon, ha újak. :)

 

Egyre inkább hajlok rá egy ilyen manuális presszógépre az automata ellenében. Az előre darált kávé csak pár (esetleg ahogy írtam az előbb, egy) hónapos megoldás lesz. Ráadásul a jelenlegi Szarvasim kezd szétesni, mindenképpen kell valami helyette pár héten belül. A főző + daráló együtt nem megy anyagilag újonnan (mest ez utóbbi opció is kezd előtérbe jönni), de nem sok különbség lesz időben. Ez alatt meg - gondolom - főz olyan minőségű kávét a Gaggia az előrecsomagolt kávéból, mint a Szarvasi, nem? Amúgy meg jut eszembe, vannak Debrecenben , és mintha Szoboszlón is lenne minőségi kávézók pörkölt kávé kínálattal, darálással. Lehet próbálgatnom ezekből addig.

Előzmény: CZsolt_79 (174497)