mandras79 Creative Commons License 2018.01.06 0 0 11323

Nos a légrugók 2008 óta ismerősek.Range Rover ,Discovery 2,3,Range Sport. Az esetek 90%ban maga a légrugó az elöregedés miatt volt csereérett illetve ,hogy sztem 5-7 évente illik cserélni bármennyit is ment.A maradék 10%ban a rendszerben volt a hiba,szenzor,vagy vhol sérült a légvezeték,kompresszor elfáradt,stb..

A lexus elég jól megoldotta,mind a kompesszor mind a rendszer,és a légrugó Gumis része tökéletesen működik.Ami megadta magát nálam az a légrugóm lengéscsillapítója.Egyébként szinte máról holnapra ha visszagondolok..Maga a lufi emel süllyeszt tökéletesen:O)Ezért kell cserélnem.maga a "lengéscsillapítás" szűnt meg.Így az első futóművet felújítjuk.Gondoltam már rá ,hogy vmi átalakító kitet teszek bele de mivel semmi tapasztalatot nem tudtam róluk itthon szerezni marad a gyári megoldás,aminek azért utólag jobban örülök.

A km..Nos én csak 20.659kmig tudom visszakövetni az autó előéletét amióta Monoron volt szervizelve .115.726km nél vettem át.Egyszer voltam vele a ToyoTeam garage ban..Azóta a barátomnál szervizelem,illetve nemrég hogy a parkolóban az elejét meghúzták a Debreceni szalonban javították(fényezés) illetve az első jobb ködlámpát cseréltettem újra ,bár utólag látom feleslegesen..Most meg 13hónap használat után jön majd a 150.000km es szervíz.jelenleg 147.ekm körül van benne.tehát  km állásról csak ennyi az infóm.130.000km ről tudok,az első 20.000ról nem ..

Egyébként az autó jön megy napi használatban van,egy hibája van amit még mindig nem orvosoltam a kormány ki-be mozgató motor szerintem halott az nem mükszik.

Tehát várom a javaslatokat illetve bármit amit tudtok ,mi az amire 150.ekmnél illik cserlni még akkor is ha minden flottul mükszik.

Elöre is köszönöm.