unartis: Creative Commons License 2018.01.02 0 0 3585

Kedves 55judit,

 

Nálunk nincs nagy szintkülönbség, enyhe rézsű lett kialakítva.  Emlékszem, olvastam erről a giliszta tea felfogásos módszerről. Itt ha tele van  a komposztáló vízzel akkor a kert többi része legkevésbé igényli a vizet, mert ez azt jelenti, hogy rövid idő alatt hatalmas mennyiségű eső esett le. Idén kétszer volt ilyen, néhány nap alatt elszivárgott a víz, ami jelzi, hogy agyagos, kötött a talajunk. Az agyagos talajban nem nagyon tudd semmi felszívódni, tehát elveszni sem!

Az, hogy napokig tároljam a 'komposzt teát' egy olyan időszakban, amikor a talaj telítődött vízzel, nem sok értelmét látom(bebüdösödne), talán nyári vegetációs időszakban érdemes. Akkor néhány nap alatt fel tudnám használni. Szerencsére nem állandó jelenségről van szó, sokszor inkább áldásos az odafolyó kevés csapadék, pl 2015-2016 ősztől- idén nyár végéig elég aszályos időszak volt, mégis kielégítően komposztálódott a bele tett anyag(egy kicsit rásegítettem öntözéssel is a nyár folyamán, de ez minimális volt). Ősszel jó minőségű anyagot tudtam kiszedni.

Előzmény: 55judit (3576)