IWAS Creative Commons License 2018.01.01 0 0 3223

Felix Solis Los Molinos Gran Reserva 2009. Spanyol (Valdepeñas Denominación de Origen) száraz vörösbor. 100% tempranillo. Alk. 13%, ára 1,5 eFt (Lidl). Jó minőségű natúr parafadugó. Meggyvörös szín. Közepesen intenzív illatában szeder, áfonya, aszalt szilva, kevés fahéj. Bevallom őszintén, kissé félek a "gran reserva" boroktól, hogy az ilyen bor animális és/vagy dohos lesz, de szerencsére itt nem ez a helyzet. (Kérdezhetné valaki, hogy akkor miért veszek ilyen borokat. Azért, mert ha jók, akkor nagyon jók, sokszor ár-érték arányban is. A bizalmamat tovább növelte, hogy nyert egy aranyérmet a 2015-ös Mundus Vinin.) Szájban közepesen testes, érett, részben aszalt szilva és meggy, némi szegfűszeg. Savai minőségileg és mennyiségileg is rendben vannak. Bársonyos tanninok. Viszonylag hosszú lecsengésében felerősödnek az édesfűszerek (bár a bor száraz érzetű), illetve van egy kis szárított paradicsom is. Olvastam egy leírást a neten, ahol a kóstoló szerint emelkedett az alkohol és a sav (én egyiket sem éreztem emelkedettnek), porosak a tanninok (az első nap elhanyagolható mértékben tapadnak), továbbá, hogy egysíkú (nem az). Valószínűleg hibás palackot fogott ki (velem is előfordult már, hogy ugyanannak a bornak két palackja nagyban különbözött). Személy szerint sajnálom, hogy nem vettem belőle többet. IWAS-score 5/5.