superbsv2005 Creative Commons License 2017.12.27 0 0 53039

Üdvözletem! Segítséget szeretnék kérni. Skoda superb 2006 03-vi 1.9pd tdi classic.

Nem akarok senkit se untatni de kellene a segítség tapasztalat!

2016 októberében vettem ezt a superb-et kezdődtek azok a gondok hogy elhoztam a kereskedésből haza értem vele és egyből motor hiba kód villant ki és abs jeladó jó semmi baj szerelővel átnéztük kellett is rá költeni. Röviden fel sorolom. Négy féket intelcooler hűtőt abs jeladó légtömeg mérő első lengőkar plussz a kötelező olaj csere szűrők. Később hátsó teleszkóp elől szintén lengőkar és 2db féltengely. Utána minden szupervolt amíg nem jött be a kettőstömegű lendkerék cseréje  semmi gond ezt is meg csináltuk. Mentünk fel a hegyekbe nyaralni útközbe kocsi lámpánál lefulladt induláskor olyan volt mint ha elvesztette volna az erejét és indítottam volna újra olyan nehezen indult de ment a kocsi úgy nem foglalkoztam vele bíztam benne nincs baj. Fel értünk Tokajba meg álltunk pár percre kocsinak nem volt üzemi hőmérsékletről ideje lehűlni indítottam volna be a kocsit nehezen indult. Haza értünk melegen kocsi már be se indult ha a motor lehűlt egyből pöccre de melegen nem indul. Most már 5 hónapja rossz a kocsim arra gondoltunk lehet a főtengely jeladóval van baj hát volt is vele kábelt meg mozgattad mindig leállt szétszedtük belül a szigetelés már felvolt repedezve valószínű össze értek a szálak jó rendeljünk egyet kicseréltük egy újra kocsi már nem is indul be. Kolléga érdeklődött 3mm rövidebb volt a gyári jeladótól az új jó vettünk másikat jó méretbe na remény az volt de a kocsi csak nem indul. Mértünk már minden kábelt valahol az 5 volt elveszett végül elvittük a motorvezérlőt be vizsgáltatni kiderült hogy be van sülve szerencsére lett másik belett klónozva a kocsihoz át programozva elhoztuk bele tettük mégsem indul a kocsi! Most jelenleg is itt áll a dolog nem indul a kocsi csak tekeri de semmi más üzemanyagot kap de mégsem akarja az igazat. Ezért írtam ide hátha valaki hallott járt már hasonlóan és tud na e nekem segíteni! Remélem sikerül valamire jutni. Köszönöm mindenkinek aki vette a fáradságot és el olvasta! Bármilyen apró tanácsot meg hallgatok! Üdv!