nagypapi Creative Commons License 2017.12.22 -12 5 64769

Békésebb vizekre evezve:

Előkerült a régi kéktúra füzetem, lefényképeztem az ominózus Bodajk-Csőszpuszta oldalt.

 

Az érdekesebb dolgok (szerintem):

- Most a sípályán hagyja el a Kék Bodajkot, régebben a kálvárián keresztül. Utóbbi látványosabb - most a Máriaút vezet arra ;-)

- A Gaja-völgy közepe felé ért le a kék a völgybe, tehát a kistótól/büfétől északra, és onnan észak felé fordult.

- Innen Balinkán át ment Isztimérre. Az általam berajzolt vonalról is látszik (túra előtt átnéztem egy újabb kéktúra füzetből, hiszen időközben kiadták), hogy kisebb útvonalmódosítás volt a Vörös-hegy körül.

- Aztán egy nagyobb Isztimértől nyugatra, hiszen '94-ben már nem a Burok-völgyön át ment fel a Kék a fennsíkra, hanem Kisgyónon át.

- Aminek pecsételőkockáját akkurátusan be is rajzoltam a füzetbe (szintén az újabb füzetben volt jelölve, hogy itt kell bélyegezni), de végül üresen maradt, mert nem találtam meg a pecsétet (illetve nyalókát?). 

- Zircen nem volt Kéktúrás bélyegző. Máshol mindenhol sikerült ezen a szakaszon hivatalos Kéktúra bélyegzőt megtalálnom, ami egyáltalán nem volt triviális abban az időben. Nem volt ttt fórum, nem volt fb, GPS, hörpölinnek sem volt még honlapja, úgyhogy kellett keresgélni rendesen. Most el vagyunk kényeztetve.