körte51 Creative Commons License 2017.12.19 0 0 144679

Jó kérdés! Nincs probléma a cefre főzéssel általában , szépek az illatok ízek ! A finomításnál van gondom,hogy hova lesznek azok a gyönyörűségek ami az előszeszben benne vannak? A kidobott előpárlat rengeteg aromát tartalmaz és ez van az utópárlatban is! Itt vannak a labor eredmények , látszik, hogy kidobjuk a gyümölcsösséget a kukába és ez a legnagyobb problémám! Vagy szép gyümölcsös és utópárlatos, vagy üres és nincs más! A cefre főzést lehet jobban deflegmálni , de szinte biztosnak érzem,hogy a tisztázást nem. Szoktam variálni nagyon sok irányban, de csak,ha beleengedem az up-t ,akkor szép hosszú ízű, illatú,gyümölcsö, de versenyre nem való ! Azok a pálinkáim, amikre azt mondták, hozzáértők, nem a szomszédok,hogy ilyennel még sosem találkoztak, mind utópárlatosak voltak! A versenyeken nem is kapott ,csak ezüstöt. Az idén próbáltam megfelelni az up mentességnek, nem is rikítanak a lekvárosságtól! Na tehát,ha marad kis up benne, vagy csökken, vagy megerősödik benne! Itt van az időnek szerepe, az üres pálinkát hiába várjuk, hogy kikerekedjen, a kis up -ep -ből csoda lehet pár év múlva, de csak mértékkel átlépni ezeket a határokat! Próbáltam már az ep-upt betenni a főpárlatba, de azt sem érzem jónak,  keserít kicsit! A birsemet most úgy főztem,hogy a végét erősítettem és sok íz és egy kis up ment bele.

Előzmény: héjja60 (144673)