zalan98 Creative Commons License 2017.12.07 0 1 3345

Később írtam volna le a shanghai taxizásunkat, de akkor most jövök elő vele.

Megérkeztünk 23.30-kor a pekingi expresszel a Hongqiao pályaudvarra, sokan szaladtak a taxisorba, mi is igyekeztünk odaérni.

Kb 30-40 percet vártunk a sorban, mialatt 250-es ajánlatot kaptunk a fekete taxisoktól (nem négerek voltak). Elhajtottuk őket.

Ezután beültünk az autóba és sajnos nem volt kínai nyelvű voucherünk, bár mondtam a taxisnak, hogy hívja fel a szállodát, hogy hol található.

Nem telefonált, hanem odahívott valakit, akinél CB rádió volt és neki mutogatta a vouchert.

A CB-s faszi közölte velem, hogy a cím messze van és 300-ért elvisz a taxi, mire mondtam neki, hogy húzzon el a p...ba.

Addig erőlködött, hogy végül kiszálltunk a taxiból és szóltam a személyzetnek, hogy kérünk egy másik taxit.

Nem kaptunk, de odajött egy fiatal utas, aki tudott angolul és megmutatta a taxisunknak a hotelt a telefonján és beszélt is velük.

Akkor újra visszaültünk a kocsiba, majd mondta a sofőr, hogy 200-ért elvisz. Közöltem, hogy az óraállást vagyok hajlandó kifizetni.

Ezt 3x eljátszottuk, majd kb 45 perc vacakolás után indultunk el.

A vége már burleszkes volt, mert induláskor felcsapta előttem az órát, én azt gondolva, hogy így nem mér az óra, én meg lecsaptam.

Miután ezt is eljátszottuk 3x, addigra már ő is nagyon ideges lett.

Végül 01.20-ra értünk a hotelbe és 140 juan volt az órában.

Stresszes két óra volt.

Előzmény: kb. (3343)