Trog_Air Creative Commons License 2017.12.04 0 0 7030

Hello,

 

Olvastam a masik topicban a hozzaszolasodat, es akkor inkabb itt reagalnek, mert nem akarom a masikat teleszemetelni.

 

Otthon en azert eleg keves helyet tudok jo szivvel ajanlani, mivel a magyar hatosag sorra bukik meg az EASA auditokon. (Pontosabban cegek buktaznak, de ilyenkor a magyar hatosagot vizsgaljak igazan). Szoval meg ki tudja, meddig lesz meg "jo vilag". Azt sajnos nem tudom mondani, hogy x vagy y ceg nagyon profi, mert mindenhonnan hallani csunya dolgokat,es tenyleg lutri, hogy az EASA mikor veri le a falrol az adott ceg engedelyet. :D Szoval azt tenyleg nem mondanam, hogy menj x vagy y helyre, es akkor jo lesz, 3 hettel kesobb meg a beperkalt sokmillio forint utan futhatsz, mert hipp-hopp nincs engedely... :D
Kulfoldon nem jo? Szlovakiaban/Ausztriaban lehet, hogy jobban jossz ki az egeszbol. Egyik baratom Wiener Neustadtban csinalta minden szakszojat (pedig Magyarorszagon lakik), osszessegeben nem jott ki nagyon sokkal dragabban.
Magyarorszagon egyetlen elonyos dolog van, az ar. De egybol beugrik, hogy "olcso husnak hig a leve"... es valoban.


Viszont. Ha tenyleg tudast akarsz, es nem csak papirt, a vitorlazas az nagyon ajanlott. Olyan skilleket ad, aminek kesobb nagyon nagy hasznat fogja venni. Ez kb. ugy az egyedulrepulesig terjedo szakasz, utana lehet szepen atnyergelni motorosra. Nagy tavokat repulni, meg hosszuszarnyu tipusokat megrepulni, aranykoszoru, meg mittudomenmi az raer majd akkor, ha az embernek penze lesz, meg olyan munkahelye, ami szabadidovel is jar. (Pl. egy legitarsasag :) )


Ha nagygepes akar lenni, akkor van par lehetoseg, pl. Nyir1 vagy a BME (bar ott ovatos lennek, mert hallani remtorteneteket...) Nyir1 azert jo, mert korabban osszehaverkodtak a MartinAir iskolajaval, es "kicsit" felturboztak a kepzesuket, szoval azt hallani, hogy mar kicsit "nyugatiasabb", kulturaltabb a kepzes. (Na mondjuk az o engedelyuket szerintem nem fogjak egyhamar leverni, viszont ennek meg is van az ara... az orszag vegeben. :) ) De egyebkent, ha palyavalasztas elott van a lanyod, akkor erdemes Nyir1el megprobalkozni.

Otthon talan ezt tudom. Tuti receptet nem tudok mondani, mert nincs tuti recept. (Tudom, valaki konyvben is arulja... de nincs.) Mindenkinek maganak kell megtalalnia az osvenyt (kinek rovidebb, kinek hosszabb). Es ha tenyleg belefer az a kis plusz, akkor inkabb ajanlom valamelyik kinti iskolat. Repultem par kinti entitasnal (eleg sok helyen Europaban), eg es fold az otthoni allapotokhoz kepest. Sajnos.

Előzmény: Viragszirom22 (7029)