oregbeatsuhanc Creative Commons License 2017.12.03 0 0 1137

 

"Akadhat még hőtárolós kályha, de a használtak már kikoptak a piacról." 

 

Használtat, jó állapotút olcsón lehet venni most is, sőt láttam leharcoltat hirdetve ingyen is, tehát nem kötelező mondjuk esztétikai okok miatt egy újat drágán megvenni. ( Tavaly vettem pl. egy 4.5 kW os jó állapotút a Jófogáson 15 ezerért. )

 

"Mivel nehezek, sokáig egyhelyben állnak, kivinni csak szétszerelve lehet  és olyankor az alkatrészek szép lassan eltűnnek."

 

Párszor telepítettem át én is ilyen kályhát, nem sérült meg semmije és nem veszett el belőle alkatrész.

 

"Jó találmány volt a hőtárlós... valamikor  ... úgy a  80 -as években talán 95 -ig.

De a villany  cirka 3 x -osan drágább a gáznál,  így csak nehány megszállott gondolkodik még ebben. Ja nekem is van  hőtárolós... 2 is, de csak tartaléknak. Amúgy hőtárolós kályha  6 kW   kb. 300 eft."

 

Nekünk is volt 86- 93 között 3 is, mert akkoriban még nem volt gázunk és a cserépkályha mellett használtuk B tarifáról, ami azért már nem igazán os ár a gázhoz képest.

Szóval tény, hogy ma ez nem túl ideális megoldás, + van egy adott helyigénye, de szerintem ma is egy opció lehet annak, akinek műszaki, vagy egyéb okok miatt más olcsó fűtési módra lehetősége.

 

Előzmény: Madaraspisti (1134)