Törölt nick Creative Commons License 2017.11.27 0 0 6914

Legszebb ifjúkoromban kb. 1991-1997 között tagja voltam ennek az álezoterikus társaságnak. Ennyi idő távlatában, már biztosan kijelenthetem, hogy egy anti, sőt kontra-tradicionális ellenbeavatási intézményről van szó. Igen komoly pénzügyi finanszírozók vannak a hátterében. Éppen ezért  - más álezoterikus szervezetekkel, irányzatokkal ellentétben, egyáltalán nem a pénzedre utaznak. Ezt nem lehet elmondani róluk. Más kell nekik. Nem is mondanám"szektának", mert bár magát kizárólagosnak tartja, és gyakorlatilag azt tanítja, hogy mindenki, aki a "hajón"kívül van, az lemondhat a megszabadulásról, de nem voltak erőszakosak. Nem zargattak amikor otthagytam őket. Viszont egy pár megőrülésnek tanúja / pontosabban fültanúja voltam. Vagyis komoly pszichiátriai kezelésre szorult néhány tanuló. Biztos vagyok benne, hogy eredetileg sem voltak stabil lelkületűek, de a megőrülésükhöz hozzájárult a "szellemi iskola", illetve az, hogy nem voltak olyan lusták a "rózsakeresztesdiben" mint pl. én. Sajnos nekem is károsodott most már azt mondom: visszavonhatatlanul a személyiségem, de én még idejében leléptem. Alapjaiban tiszta lelkületű emberek kerültek be, szimpatikus közösség volt. Vagyis csak az emberek maguk. De mégis, az egész, most visszatekintve, filozófiailag, ezoterikusan, metafizikai szemlélet alapján egy nagyon veszélyes áltanítás, és köréje szerveződő  társaság...akiknek természetesen SEMMI közük semmilyen rózsakeresztes tanításhoz. Plusz,bár nem sokat jelent, de a két alapító egyike biztosan nem "ősholland"...ha értitek mire gondolok. 

Akikkel közelebbi kapcsolatban voltam akkoriban a tanulótársak közül, azok tudomásom szerint nagyjából mind kiléptek.