Leslie07 Creative Commons License 2017.11.26 0 0 21435

És azt írta, hogy a szombatot Isten megbélyegzésül rótta ki a zsidókra, bűnükül...

 

Jusztinosz vértanú pontosan idézte a Szentírást.

 

Igen is jelul adta a zsidóknak Isten a szombatot, ezt maga Izrael Istene a Khrésztosz

jelentette ki Mózes által.

 

Olvasd csak!

 

2. Mózes 31:13Te szólj az Izráel fiainak, mondván: Az én szombatimat bizony megtartsátok; mert jel az én közöttem és ti köztetek nemzetségről nemzetségre, hogy megtudjátok, hogy én vagyok az Úr, aki titeket megszentellek.14Megtartsátok azért a szombatot; mert szent az ti néktek. Aki azt megrontja, halállal lakoljon. Mert valaki munkát végez azon, annak lelke írtassék ki az ő népe közül.

 

Nos mit is állított Jusztinosz, amit Izrael istene nem állított korábban?

 

 

 

a bennuk lakozó

Szetszellem egyetértésével mindjárt az ÚR feltámadása után."

 

Ezt a Bibliával tudnád bizonygatni...?

 

 

 

Már eddig is bizonyítottam, hoyg a korai keresztények nem szombaton tartották az osszejoveteleiket,

hanem a hét elso napján.

 

Ap. Csel. 20:7A hétnek első napján pedig a tanítványok egybegyűlvén a kenyér megszegésére, Pál prédikál vala nékik, mivelhogy másnap el akara menni ; és a tanítást megnyújtá éjfélig.8Vala pedig elegendő szövétnek abban a felházban, ahol egybe valának gyülekezve.

 

A korai kersztények, mint Ignátusz, Jusztinosz és a tobbiek, tanusították életukben azt, amit

a cselekedetek konyvében itt olvasni lehet. A Keresztények a hét elso napján tartottak gyulekezetet,

szombatonként pedig a zsinagógákba jártak, hogy vetekedjenek az Írások lapján a zsidókkal, tudniillik

a zsidók szombaton itt voltak megtalálhatók.

 

Előzmény: Eklatáns Béla (21417)