01André Creative Commons License 2017.11.26 0 0 74695

Szia)

 

Nem vagyok már kecske szűz",sok éve van 1-12 között mozgó létszám az udvarban,más kérdés hogy a fórumot visszaolvasva,rengeteg olyan dolog van amivel én még sosem találkoztam,tehát a tapasztalat szerzés az nagyon elkel)) Nem gondolkodom 5 anyánál többen fajtatiszta szánen'-ben és egy törzskönyves bak-ban.

Tej mennyiség nekem nem szempont igazából ,egy ismerős ajánlott két tej felvásárlót is a környéken(csongrád megye)-ahhoz meg az 5 db úgysem elég,meghagynám a kicsiknek had szopizzanak,nekünk meg elég kevéske sajt talán-én magam pedig a tejet nem szeretem,sem kecskéből sem tehénből,sem semmiből sem )

Sokkal inkább érdekel minőségi utódok "létrehozása" egy adott fajtán belül.

Bár  a Búr viszonylatában érdekelne minőségi leadható kecsók létrehozása is(ezért is tudtak abba a bizonyos udvarba elcsalni) hogy megnézzek egy búr kisbakot..és akkor ott ahogyan írtad piac felkutatás stb

Profit orientált azthiszem nem vagyok,csak annyit szeretnék ha egy minimális ráfordítás költség megtérülne,ami hobby az úgy is csak viszi a pénzt,mínuszos,ezen szeretnék kissé korrigálni,valahogy a kellemest a hasznossal.

Mindenesetre a jelenlegi piacról-tej-hús értékesítés viszonylatában semmit sem tudok-soha nem is tudtam)

Véleményeket ,észrevételeket megköszönöm) Sziasztok

Előzmény: Pap Pali (74694)