H.Rudolf Creative Commons License 2017.11.25 -1 0 5393

Ez itt egy fórum, tehát úgy érzem kérdezhetek is:

 

Kizárható-e hogy Zsigmond a végvárrendszert nem a Török, hanem a Déli-Nápolyi-%Francia%irányú támadások leszerelésére kezdte építeni? És mivel az oszmánok is erõsödtek (László nápolyi királynak 1376-1414 -magyar ellenkirály -is voltak velük házassági szándékai) ezért az építkezést "csupán" ki kellett terjeszteni. 

 

Azért csendben hozzáfűzném hogy volt itt egy interregnum mikor 2 nőcikére maradt a trón Nagy Lajos után (Anjou)

Ahogy tűnik nekem, hogy az ország életébe a zavart az hozta hogy volt egy észak-déli tagozódás . Habsburg dinasztia épp csak ezidőben szökkent szárba. Az "északiak" a déliekkel ellentétbe inkább Habsburg szövetségre (nem tudom hogy nevezhetjük-e német rómainak - ezekkel libikókáztak ) játszhattak mj.: még Szép Fülöpnek is volt egy "Árpádházi.." felesége korábban. 

Szóval az szúr szemet , nekem is (pedig nemigazán olvasgattam eddig ebben a témában) hogy a Garaiak és köre kvázi elpártol az Anjou/Nápolyi irányvonaltól - ehhez igyekezett visszatérni Mátyás, de Corvin János a Sforza hitvesével (Lombard existenz) már mintha befürdött volna [I. Habsburg Miksa neje lett végül].

 

Tehát a déli országrésszel alapból a rivalizálgatás ment

De még visszaolvasok , lehet volt már