Törölt nick Creative Commons License 2017.11.23 -13 1 64367

A nagy semmiről beszélünk, tiszta demagógia.

Ahány túramozgalom, annyiféle elbírálás itthon is és gondolom más országokban is. Ez nem magyar, nem szlovák, vagy osztrák sajátosság, hanem mozgalomfüggő. 

 

Kiragadtál közülük egyet, amit arra használtál hogy odabökjél egyet a kéktúra ellenőröknek, mert mint már régebben kiderült, nem értesz egyet a kettős bélyegzéssel és a dátumozással. (akkor miért kezdtél bele, ez alapszabály 50 éve...)

A kéktúrán kívül pedig az összes többi általam ismert MAGYAR túramozgalom bélyegeztetése, igazolása, elbírálása pontosan olyan egyszerű mint ahogyan leírtad a szlovák kapcsán és pontosan ugyanolyan szívesen elbeszélgetnek veled ha elmész, mint a tótok. (Egerben, Szegeden, Ózdon, 'Tarjánban stb) sőt én a kéktúra kapcsán az MTSz-ben is jót beszélgettem 2011-ben Vencel úrral. 

Meg kéne ezeket is ismerni, és utána ítélkezni.

 

Szóval ha már a nemzeti sajátosságokról beszélünk akkor a "szomszéd fűje mindig zöldebb" megállapítás is vastagon megállja a helyét ebben az esetben, éppen úgy mint a patriotizmus teljes hiánya esetenként.

 

Romániát nem ismerem, de a bezzegország Szlovákiában többször jártam az utóbbi időben én is. 

Hagyjuk már... a statisztika sok mindenre alkalmas, csak a lényeget nem mutatja. 

 

 

Előzmény: V43 1279 (64366)