Bélabá456 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 5392

Ha a Hunyadiakkal vagdalkozol,

 

Nem vagdalkoztam, és nem velük, hanem a lengyel típusú Jagellók gazdpoljára utaltam.

 

ne felejtsd már el, hogy a Habsburg Monarchia mekkora birodalom volt, mennyi pénzt csoportosíthatott át a gazdagabb tartományaiból, mint pl. Németalföld v. az új világ meghódítója és rablója

 

V. Károly több frontos háborúra kényszerült

 

 

Hol tudták volna felvenni pénzeszközökben ezekkel a versenyt a Hunyadiak? Ennek ellenére, én úgy emlékszem, hogy éppen a Hunyadiak tolták ki a védelmi határokat azzal, hogy nem kevés áldozat árán megszerezték Szabácsot vagy Jajcát, és felismerték, hogy Nándorfehérvárt bármi áron, de meg kell tartani!

 

Nem, Zsigmond volt, tod az itáliai csávója.....

 

Ezzel szemben, a szerinted "legjelentősebb" király sorra vesztette el a területeit a törökkel szemben, pedig választásakor még azt is megígérte a magyaroknak, hogy visszaszerzi Jajcát, Szabácsot, Nándorfehérvárt.

 

Az akkori világ legnagyobb központi bevételeivel és egyben legerősebb hadseregével állt szemben.

 

Nemhogy ezt nem sikerült neki megvalósítania, de még Klisszát is elszórta...

 

 

A horvátok szerint az országuk maradékát a Habsburg segítség mentette+

 

A másik: a Habsburg testvérek legnagyobb hitelezői, a Fuggerek Mo.ról kiszippantották a legjelentősebb pénzbevételt, ezért talán azt is megkapargathatnád, hogy ez mennyiben járult hozzá ahhoz, hogy végül Mo. elbukott a törökkel szemben!

 

Amikor államosították a bányákat, azok tönkrementek és a bányászok sztrájkolni kezdtek....

 

Mo. képe lett volna saját erejéből megvédeni magát,

 

Miből ? Van fogalmad a korabeli államok bevételeiról ?

 

 

Előzmény: Törölt nick (5390)