goyko14 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 186532

Nem igazán kell bele sok szint. Kell a hegy sok minden miatt, de átlag heti 1, az is főleg alapozáskor - aztán később vagy gyorsításhoz, erőállapotjavításhoz, stílusjavításhoz a dombfutás még esetleg. Abból ugye messze nem jön össze a +5000.

 

Most már kiváncsi lettem és megnézem, de szerintem még havi átlag 200k sem volt amivel ez hozható. És akkor az valóban nincs heti 6 óra futás (nettó időben persze).

A résztávok kellenek viszont (alapozási időszak után), az 1:20-hoz 3'30-ra, de inkább 3'20 ha ezrek és ha van rá igény akkor persze fokozóra :) 

Igazad van, a 20x400 valóban sok, inkább 12 max 15x az is, ott a relatív gyors tempó és a kevés pihenőidő öl (mondjuk általában ezek 2 perces indulásra mennek, 68-72 közötti célidővel).

 

Az tény, hogy a résztávnál nagyon kijön a csapatban edzés előnye, ezekhez erős önfegyelem és motiváció kell egyedül megcsinálni - bár ez sem példa nélküli, de tiszteletre méltó.

 

És persze biztos olyan futó is van aki nem (ennyire) gyors, de a 3'40-3'50-et üzembiztosan tudja a hosszú tempófutásokból, megfelelő alapozásból és időnkénti intervallokból összerakni.

 

A lényeg ebben az egészben: az én tapasztalatom szerint lehet 'minőségi edzésmunkát' csinálni, relatív gyorsan futni jóval a heti 75-85km-es edzésadagnál kevesebből is. Félmaratonig biztosan, szerintem maratonon is. Ebből indultunk ki pár hozzászólással lejjebb, az hogy ehhez milyen óra kell azt elengedném :)

Előzmény: qwertz77 (186497)