bovista72 Creative Commons License 2017.11.22 0 0 135008

Közel 25 évig laktam Kabán és csak néhány éve tudom, hogy gomba ügyileg (kicsit sarkosítva) nem csak a csiperkékről, őzlábtól, lilatönkűről és a szegfűgombáról szól a vidék. Nem tudom mennyi hivatalos gomba adat van Kabáról, de ha van akkor tutira hasonló jószágokból állhat a lista, mint amiket már említettem. Az igazság az, hogy meglepő milyen gombákra bukkanhat az ember, csak észre kell venni mennyi különféle élőhely található a környéken, még ha némelyikük csak zsebkendőnyi is. Vasárnap egy bátrabb portyát csaptam, a legelők mellé betársítottam Kocsányos tölgyest, benéztem akácosba, alánéztem füzeknek és hársfáknak egyaránt, kerestem a fenyők környékét, nyárfák társaságát és bevetettem magamat egy nádasba is. Szerencsés nap volt, hasgomba nagy mennyiségben képviseltette magát és akad számos érdekes jószág is. A fűzfákkal tarkított kis nádasban találtam Hebelomákat, a kanális partján meg furi (szerintem) kénvirággombákat. A hársfák alá is érdemes volt benézni (5-7 méteres körzetükben tölgyes van) mert ütköztem olyan jószággal amit még sosem láttam. Azért a legelőn is voltak számomra érdekességek. Reggel induláskor a megfogalmazott cél az volt, hogy egy jó étkezésre való laska, Télifülőke és lilatönkű összejöjjön és begyűjtésre kerüljön a Karélyos mohagomba (persze ilyentájt titkon mindig reménykedem a Mezei télifülőkével való ütközésben)

 

Jelenleg ők izgatják a legjobban a fantáziámat:

 

Előzmény: bovista72 (134978)