Kútásóóó Creative Commons License 2017.11.21 0 0 206372

És a Menorát milyen szimbolumnak tartod?

 

A hogyan a katolicizmus is két lábon áll:

1. Isten Igéje.
2. Szent hagyomány.

Úgy a judaizmus is, hasonlóan:

 

1. Isten Igéje
2.  Zsidó mesék, hagyományok, emberei rendelések, azok parancsolatai, okkultizmus, stb..., amiket

 

Amit Jézus, és az apostolok is már elvetettek, kárnak ítéltek, kárba veszni hagytak és szemétnek ítéltek, már kétezer éve is...

„Jóllehet énnékem van bizakodásom test szerint is. Ha bárki más mer testben bizakodni, én sokkal inkább;
Körülmetéltettem nyolczadnapon, Izráel nemzetségéből, Benjámin törzséből való vagyok, zsidókból való zsidó, törvény tekintetében farizeus,
Buzgóság tekintetében az egyházat üldöző, a törvénybeli igazság tekintetében feddhetetlen voltam.
De a melyek nékem egykor nyereségek valának, azokat a Krisztusért kárnak ítéltem.
Sőt annakfelette most is kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem”
Filippi 3,4

 

Az ősegyházban eléggé erőteljesen működött a szentség és a természetfeletti erők, a kijelentések és a látomások amik ma már nem igen, az ezek nélkül az ószövetségi kellékek nélkül is, de mindent ami ami igei, azt nyitottan kell kezelnünk, ami pedig nem azt meg bátran elvetni és kihordani a "szemetesbe".

Szerintem.




 



 



 




Előzmény: puntooo (206361)