spee981 Creative Commons License 2017.11.21 0 0 26268

HMV-t esélyes hogy nem lesz hajlandó készíteni ha nem a gyári termosztátját teszed rá. Be lehet állítani a kazánon hogy detektálja a termosztát protokollt, vagy választhatsz. A termosztát beszélhet szabvány OT-ül (nem tudom hányas OT verzió), vagy B&P protokollul, ami egy gyártóspecifikus OT variáns (használnak nem szabványos üzeneteket, szvsz, talán pont a HMV vezérlésre).

 

Én végül azért vettem meg a gyári termosztátot mert:

a, anélkül nem volt HMV és nem is jöttem rá hogy lehet rávenni a kazánt hogy gyártson nekem.

b, a szervizes szerint nem gyári cuccokat akasztani rá nem célszerű. Egyértelműen jelezte hogy nem ért hozzá és nem szereti ha variálnak a kazánvezérléssel. Vagy kapcsolós, vagy a sajátja legyen rákötve (vagy semmi, csak külső érzékelő).

 

A gyári termosztátja elég béna, de modulál és HMV programot is tud. Nem tud távoli vezérlést, de van a Baxi Mago Wi-Fi termosztát, amit itthon nem forgalmaznak úgy tudom, és az is OT. Potom 230 EUR-ért megtaláltam az amazonon. Nem sokkal drágább mint a vezetéknélküli gyári termosztát, de hogy mennyire kompatibilis pont a Duo-Tec-kel, azt nem tudom ki mondja meg neked.

Előzmény: mintazene (26267)