Güsziológus Creative Commons License 2017.11.17 -12 2 64309

Zarándokúton

 

Úgy kezdődött, hogy egy évvel ezelőtt megvettem az útikönyvet.

A SZENT JAKAB ZARÁNDOKÚT a címe, 2. javított kiadás.

 

Útleírás, képek, térkép-szelvények, hasznos információk, érdekességek.

Igényes munka, és ami a legfontosabb, azon szakaszok vonatkozásában, melyeket bejártam, azt tapasztaltam, hogy gyakorlatilag minden más segédeszköz nélkül, bátran el lehet indulni. A terepen sincs ez másképp, jól jelzett, a kritikus pontokon vannak irányító "kövek", vannak táblák is, távolságadatokkal. Csak oda! A jelzések is!!!

 

Érdekelt a magyar El Camino, de leginkább az foglalkoztatott, hogy digitális térképen is láthassam az útvonalat.

Sajnos, a TUHU térképe Tata és Tápszentmiklós között gyakorlatilag "üres" volt, az OSM térképén ott volt a nyomvonal, de a környezetről nem találtam fontos információkat. Elsősorban azokat kerestem, melyeket az útleírás említ.

Azóta a TUHU térképére sok minden felkerült, bár még van teendő.

 

A fenti szakaszt gyakorlatilag teljes egészében bejártam (rövidebb, kritikusnak látszó szakaszokon az oda-vissza menet módszert követtem). Lett trekk rendesen, fel is szerkesztettük, jó sok POI került a térképre.

 

Mindennél persze fontosabb, hogy egy kicsit közelebb kerültem a zarándokok világához.

Jártam pl. Ászáron, ezt a települést csak érinti az útvonal, de ... (nem lőném le a "poént")

Nem írtam túráimról, de van néhány élményem, mely esetleg érdeklődésre tarthat számot.

 

Még van teendő a térképpel, van még két szakadás is, ezek nem hosszúak, nem is jelentősek. Remélem, lesz még néhány sármentes nap, megpróbálom még ebben az évben "befejezni".

 

Még egy fontos információ.

Rajkáig 10 szakasz (10 nap) van, amit én alaposan "feldolgoztam", az három:

Tata - Nagyigmánd

Nagyigmánd - Kisbér

Kisbér - Pannonhalma

 

Ha tehetném, én elindulnék, de ennek most sajnos, nincs realitása.