advocatusdiaboli Creative Commons License 2017.11.17 -1 1 313060

Nézd, én annak idején mentem jó pár kört a Hungaroringen - 1000MB-s Skodával... (Nyári munkában diákként szereltem-festettem a bukótér gumijait, a munkára hívó barátom apja volt a pálya egyik akkori vezetője, engedtek kicsit szaladgálni is rajta minket) - és láss csodát, bírta az 1000MB is... Persze csigatempóban, a maga semmi erejével, egy béna kezdő sofőr tudásával, harminc évesen, rozzant állapotban - nem volt ott semmi száguldozás...

 

Állítom, hogy ha egy átlagos utcai autóval tényleg "nyélgáz-padlófék" üzemmódban mennél pár kört - az sem bírná. A Teslával ugyebár az a gond, hogy irtózatosan megy, a valódi sportkocsikat megalázó módon megy - viszont nagyon nehéz, és ezt meg is kell állítani - ezt annyira már nem bírja. A középmezőny tempójával körözgetve - még azért mindig igen szép sebességgel - már valószínűleg gond nélkül bírná, de ha a gyorsulási potenciálját teljesen kihasználják - akkor ezzel már tartósan a fékezési nem tud lépést tartani.

 

Nem látok én ebben semmi problémát. Tudod mit, ez még mindig sokkal kisebb probléma, mint a városi araszolásban tök spontán kigyulladó és porig égő Ferrarik meg Lamborghinik...

Előzmény: QuantumSingularitas (313057)