a tömeg az tömeg Creative Commons License 2017.11.16 0 0 24126

Érdekes még ez az ütemezés is. Pl.  az a leendő ház legyen 28 millió ft  és  4 ütem - azaz 7 milla.

 Az ütemek  műszaki tartalmát nyilván a kivitelező szabja meg mondván ő ért hozzá.

 

 

Akkor sarkítva

első ütem :   föld munka , alaptesthez a föld kiemelés  és elszállítás            - 7 milla,

 második ütem : alapbetonozás előtte vasalás,  mixeres beton beöntés 

-- zsaluzás                                                                                               7 milla,

harmadikütem :    vízszigetelés ,   falazás,  födém tető                                -7 milla,

 negyedik ütem   ablakok betevése vakolás,  burkolás ,

 

meg minden ami hátra van                                                                        -7 milla

 számszakilag stimmel, de mivan ha  mondjuk a felénél    vagy 60  5 -nál kenyértörésre kerül a sor ?

 Semmi, a kivitelző a pénzénél van , a megrendelő  meg a hátra lévő munkákat kb. duplájáért tudja csak elvégeztetni.  a jó   - ügyes kivitelező nyilván ügyesen oldja meg ezt a feladatot, nem  4 ütem hanem  8 - 10, sok szöveggel főleg az eljén,  az elsők túlárazottak a végsők meg bagatel árúak.

 átéltünk ilyent annyival  cifrábban, hogy igaz ott se kellett előre fizetni, csupán ügyvédnél letétbe helyezni, amit a kivitelező mindig lehívott.

 A pénz csak egy írányba mozoghatott, vissza sosem. A kivitelező zsarolási helyzetben volt.

Előzmény: Henci85 (24119)