Törölt nick Creative Commons License 2017.11.12 0 0 11415

Felkészülés: Agüero góljával nyert Argentína Moszkvában

Az argentin labdarúgó-válogatott 1–0-ra győzött felkészülési mérkőzésen Moszkvában a jövő évi világbajnokság házigazdái, az oroszok ellen.

A világbajnoki részvételt a selejtezők utolsó fordulójában kiharcoló argentinok most felszabadultan játszhattak (volna), ám parádés futballt ezúttal sem láthattunk tőlük. Ebben persze az oroszok is „ludasak” voltak, mert fegyelmezetten megszállták a tizenhatosuk előterét, így a dél-amerikai csapat hiába birtokolta többet a labdát, kevés veszélyes helyzetet tudott kialakítani.

Ez így ment a 86. percig, amikor Messi ugratta ki a lesen lévő Cristian Pavónt, aki középre játszott, Sergio Agüero pedig a saját lövése után visszapattanó labdát a kapuba fejelte. 0–1

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

OROSZORSZÁG–ARGENTÍNA 0–1 (0–0)

Moszkva, Luzsnyiki stadion. Vezette:
Skomina (szlovén)

OROSZORSZÁG: Akinfejev – Mário Fernandes (Szmolnyikov, a szünetben), Dzsikija, Vaszin, Kudrjasov, Raus (Zabolotnyij, 88.) – Kokorin (Al. Mirancsuk, 82.), Kuzjajev (Jerohin, 69.), Glusakov, Poloz (Dzagojev, a szünetben) – Szmolov.

Szövetségi kapitány: Sztanyiszlav Csercseszov

ARGENTÍNA: Romero – Mascherano, Pezzella, Otamendi – Pérez (Banega, 87.), Kranevitter, Lo Celso (A. Gómez, 59.) – Salvio (Pavón, 78.), Messi, Di María (Perotti, 75.) – Agüero (Dybala, 87.).

Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli

Gólszerző: Agüero (86.)