mona-lisa Creative Commons License 2017.11.09 -1 4 5794

Sziasztok,

 

Még pár praktikus infót gondoltam megosztok a szumátrai utunkról cuccok hasznos felszerelések tekintetében.

 

Mindenképpen ajánlom hogy kulacsot pakoljon aki erre felé utazik.

A legtöbb szálláson van ballonos víz amiből ingyen vagy fillérekért lehet palackot tölteni. Én az egész út alatt alig költöttem vízre. És még környezetbarát is egyben :)

Tavaly sajnos Raja Ampatra nem vittünk pedig ott is nagyon jól jött volna mert palackozott vizet nem lehetett venni viszont ujratöltés volt a HSnél. Így a kompon vett fél literes palackot hasznaltuk egy hétig. Nagyon  hiányzott egy kulacs.

 

Ketambe dzsungel túra:

hosszu vagy 3/4 es vékony gyorsan száradó túranaci kell. Nem megerőltető a túra de pár perc alatt csurom vizes/izzadsz leszel. Semmiképp se jó vastagabb anyagu vagy vászon/farmer nadrág.

Pióca zoknit adnak. Sűrű szövésű vászon anyag ami tiszta ki van mosva. A saját zoknidra veszed rá, térd alatt megkötöd.

Van pióca. Polót betürni is érdemes mert felmászik a hasadhoz. De nem vészes, nem kell tőle félni :)

Magas túra bakancs nem feltétlenül fontos de erősebb talpú sport cipő vagy túra cipó mindneképp. Keskeny ösvények, sok a fel-le mászkálás csúszos. Nagyon vadregényes az egész. Bár elég jól bejárt a terep egyes része tényleg a sűrű erdőben sétálsz nincs kiépítve.

Esti délutáni pihihez papucs. Patak átkeléshez fürdőruha esetleg vizicipő.

1 szett száraz váltás ruha aludni, másnapra.

Én vittem felfujható matracot és párnát ami picit helyet foglal és nagyon jól jött mert amugy egy vékony polifoamot adnak aludni. Lehet kérni hálózsákot. Mi nem kértünk, selyem hálózsák bélést vittünk, pont elég volt. Nem volt hideg éjjel.

A mi esetünkben minden cuccot magunknak cipeltünk. 

Víz. Én 2,25L-t vittem 2 nap 1 éj túrára és még egy fél liter jól jött volna. Ezt is magadnak cipeled. A fiúk forralnak vizet a folyóból, más víz utánpótlás nincs. Ebből tudod a palackodat újratölteni reggel és a folyóban lehűteni.

Első nap ebédkor már a táborhoz értünk itt le lehetett pakolni a cuccokat és csak vizet fényképezőt viszel a délutáni orángután keresgéléshez.

Fejlámpa és szúnygriasztó is kell esetleg naptej.

 

Sibayak vulkán túra:

Mi a rövidebbiket csináltunk kevesebb  mint 1 óra gyalog a kocsitól. Végig felfelé de nem túl megerőltető.

Hosszu nadrág, pulcsi széldzseki esetleg sapka kell. Ide is elég a túra cipő, nem kell magasszárú bakancs.

Fent a csúcson nagyon szeles hideg volt.

Fejlámpa kell esetleg vmi nasi a csúcsra.

Este a Sinabung kitörést néztünk naplementekor. Ide is fel kell öltözni mivel nappal is csak 25 fok van este én szét fagytam főleg 2 órát állni egy helyben.

 

Pulau Weh merülés: Monster Divers

Semmi különleges tudnivaló nincs. Picit hiányoltunk a Mabulon / Raja Ampaton megszokott kiszolgálást ahol mindent megcsináltak helyettünk.

Itt minden cuccot magadak szerelsz mosol pakolsz cipelsz ki be a hajóra, amivel nincs gond csak elszoktunk tőle :)

Jó csapat. A felszerelés picit lehetne újabb a BCDk kell volt némi probléma de ha nem vagy teljesen kezdő nem gáz, illetve minden nap új szettet kaptunk, nem az a rendszer ahol kiválasztod első nap a cuccot majd az van nálad amig ott vagy. 

Kárpótlásul viszont ingyenes a transzfer ha napi 2x merülsz és szuper jó briefingeket tartanak.

Péntek délelőtt tilos a vízbe menni, illetve akkor is ha meghal valaki addig amig el nem temetik.

Lehet fürdőruhában lenni.