florg Creative Commons License 2017.11.04 0 0 10458

Hát, nézd, ez tuti tompítja a hangot, de én utálnám, mert fülhallgatóval gyakorolni egy akusztikus hangszert, az rémes. Persze szólnak ezek fülhallgató nélkül is, de marha halk lesz szerintem. Van ilyen is, et egyszerűbb cucc, meg olcsóbb is: http://saxophone-mute.com/#make-order

Nekem nem kéne egyik se, de nem vagyunk egyformák.

Én anno, amikor társasházban laktam, ami ugyan nem volt panel, de olyan áthallás volt, hogy kb. mindent lehetett hallani mindenkinek mindenhol, mint egy nagy jurtában, építettem magamnak egy szivacsos spanyolfalat, ma is megvan, felvételeknél használom hangterelőnek. De ha egy nagyobb ruhásszekrény két ajtaját kinyitod, rádobsz egy pokrócot a nyitott ajtók tetjére, és beülsz szemben a ruhákkal, tökéletes hangtompító, megfog annyit a szaxi hangjából, hogy a szomszédok ne hallják hangosabban, mint a tévéteket. És nem kerül egy fillérbe sem, és mégis a szaxi saját hangját hallod, valamint nem izzad belel a kezed egy műanyag kesztyűbe. Lehet persze hangelnyelő kamrát is csináűlni, ahhoz sem kell más, csak némi furnér és hangelnyelő szivacs, meg van még egy csomó megoldás, ami szerintem jobb, mint ezek a műanyag dobozok horror drágán.

Előzmény: krisz.r (10457)