wanbo Creative Commons License 2017.11.03 0 0 5735

 

Köszi az ötleteket, átgondolom a lehetőségeinket. Soha nagyobb gondom ne legyen. :) Mindkét lehetőség tetszik, észak-Sulawesi egy kicsit problémásabbnak tűnik abból a szempontból, hogy Kuala Lumpurból csak Jakartán keresztül találtam repülőjegyet, és így hosszabb is meg drágább is az út. Makassar tavaly is nagyon olcsó volt, de most rákeresve is kb. 50-60 dollár egy irányba KL-ből. Meg pl Makassarból van ugyanennyiért Sorongba is, ez igen barátinak tűnik. Barátnőm lehet, hogy nem díjazná a pelnit Sorongba, elég nagy távnak tűnik, ezért akár az is lehet, hogy Makassar - Sorong repülve, majd eljutunk Ambonig, ahonnan repülővel Ternate és ott ugye az említett szigetek, majd onnan vissza Makassarba. Tavaly is így hagytuk el az országot. Ezt még átgondolom, például a Sula szigetek is érdekesnek hangzanak. Meg Tana Toraját is szívesen megnézném, ha már másodjára járunk Makassarban. De szerintem akkor ebből most Maluku lesz Raja Ampat mellé, a tavalyi élmények után nagyon mellé lőni úgysem lehet! 

 

Off: 

A képen lévő nők turisták (Xijiang tele volt népviseletben fotózkodó turistával). 

Azért jött egy kis Guizhou, hogy legyen egy kis változatosság, Ambon után ugyanis nem sok témám lesz Indonéziával kapcsolatban, bár külön Kei-ről sem írtam még, szerintem arról is össze hozok majd egy posztot.

Előzmény: W.L. (5733)