bigloui Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145383

Kedves Hobbiasztalosok!

 

Sajnos egyetlen hadrafogható asztalost nem leltem a rögeszmémmé vált faház ablak elkészítéséhez.

Szempontjukból nézvést örömteli, hogy a jó szakemberek manapság teli vannak munkával – hoppon  maradt megrendelőként azonban már korántsem vet szét az öröm.

Így az ablakot magamnak kell elkészítenem - és a lehető legköltségtakarékosabb módon.

Kiterjedt fórum-böngészés/világhálós kutakodás nyomán oda lyukadtam ki, hogy két alternatíva kínálkozik:

1.) elemek mozgatása a megmunkálás során (körfűrész, lap alá szerelt felsőmaró, stb.)

2.) rögzített elemek megmunkálása

Az én utam egyértelműen a második. Ehhez szükségem van egy egyszerű szorító asztalra, valamilyen megmunkáló gépre és porszívóra.

Épp azon filóztam, lehet-e sarokcsiszolót kis körfűrészként használni, mikor rábukkantam egy addig előttem ismeretlen masinára: a merülő fűrészre.

Tanulság, hogy nagyon kell figyelni (legalább) két bolthálózat barkácsolós kínálatát (verhetetlen árakkal), mert az egyikben korábban volt is egy belevalónak tűnő sajátmárkás Parkside masina.

(Momentán persze seholse kapható...és német oldalukon se kapható a hatalmas érdeklődés miatt )

 

Jótanácstokra vágyó három kérdésem az alábbi:

1.) Az A...i aktuális kínálatában figyeltem föl egy hamu porszívóra, mely ugyan bír nálam sose használandó erényekkel, de kötve hiszem, hogy ennél olcsóbban meg lehetne úszni, feltéve ha, ez alkalmas asztalos-os elszívásra. Mi a véleménytek? (Már persze, ha hoznak ide és nem kapkodják el...) 

https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-csuetoertoektol-20171102/reszletes-oldal/ps/p/workzone-hamuporszivo-3/

2.) Mellik szorítóasztalt javasoljátok és pláne mellik lenne az, mit nagy ívben kerüljek?

3.) Melyik kedvező árú merülő fűrészt javasoljátok és melyikre semmi esetre se vessem áhítozó tekintetem? (Tán egy Hecht-et láttam legolcsóbban, kb. 16e Ftért...)

 

SZÍVES TANÁCSOTOKAT ELŐRE KÖSZÖNÖM!!!: Nagy Lajos, Tatabánya