ma-lőr Creative Commons License 2017.11.01 0 0 19633

Pont ma is kirándultunk együtt, megint volt egy bántó rész és pont megint elkezdtem gondolkozni a gyógyulásomon, azon, amit kihámoztam belőle, amit leirtam, mi is a különbség. Nyílvánvaló, hogy ha bántó valami, ez lehet a hőérzetüket bántó hideg, két lehetőség kínálkozik: 1, melegebb helyre megyünk 2, elhatárolodunk, elszigetelődünk a hidegtől Ezt tesszük bőrpáncélzatunkkal is. Nálam a kilépésre fordítódik most az elszigetelődési erő. Megéléseim alapján is azt kell mondjam, hogy egy nagyon reális ez a bensőnkben  keletkező erő, a valamilyen bántó-tól elszigetelni, óvni akaró erő. Választhatunk, hogy a kilépésre fordítjuk, de arra is, hogy páncélt építünk. Ha kilépünk, akkor már tompább a lelki fájdalom. Ilyenkor két dolgot érdemes szerintem tenni ,én legalább is tavasz óta így működök. 1, felidézek valamit, amiben-amivel én voltam bántó, ez azért fontos nekem ,hogy valódi empátia jelenjen meg bennem a párom felé, így már átélhetően alacsonyabb a fájdalomérzet is az ő bántó megnyilatkozása miatt. 2, Valami jót teszek magamnak: szép zene, lélekmelengető idézet, vagy belenézek a lányunk gyönyörűséges szemébe 

Az utolsó mondatod rendkívül fontos és nagyon áldásos egy belső, tudatos fejlődésben is: megtanulni kívülről nézni a helyzeteket ! Ez kihat majd önértékelésünkre is, amivel a pikkelyeseknek valahol gond van, talán mind elmondhatjuk:" Én is rágódós típus vagyok, noha kifelé nem látszik, kedves tudok lenni azzal is, aki megbántott. Utána pedig sokáig dohogok még magamban."

Előzmény: Nessi55 (19632)