q-kac-OK Creative Commons License 2017.10.31 0 0 19630

Gyötrődtem eleget, addig volt is a pikkelysömör. Most valahogy elfogadóbb lettem. Ez persze arról szól, hogy meg tudom érteni és át tudom érezni, hogy a páromnak nehéz gyerekkora volt az anyukája érzéketlensége miatt, az ő reakcióinak is itt van a mintája, alapja. Nagyon sok szeretet is árad belőle, ha ez nem lenne, akkor már csomagoltam volna. De bizonyos helyzetekben nagyon bántó ez. Tudom, hogy nem nekem szól, mert másokkal szemben is szokott ilyen lenni. Sajnálom is, de fáj,bántó. Ekkor viszont már tudatosan védem magam és elvonulok egy másik szobába, átfekszem egy másik ágyba. Évekig próbáltam ezt a tudtára adni, megbeszélni, érzékeli is ezt, hogy visszahőkölnek néha körülötte az emberek, de ez egy összetett lelki mechanizmus nála. Dr Hamer szerint mély konfliktusnál két lehetőségünk van a túléléshez. Kiléphetünk a konfliktusos helyzetből, de belső munkával is megváltoztathatjuk viszonyunkat a helyzethez, így már nem érezzük annak. Én a kettő keverékével tudtam kezelhetővé, élhetővé tenni az életünket. Zárójelbe jegyzem meg, apósom ezt nem tudta megtenni,anyósom nehéz stílusa miatt bosszankodott eleget, de semmilyen irányba nem tudott-akart el- kimozdulni ebből, Dr. Hamer meglátása,könyve alapján érthető, hogy hasnyálmirigyrákja miért is alakult ki, és vitte el.... 

Előzmény: Nessi55 (19628)