harken Creative Commons License 2017.10.29 0 0 145221

Sziasztok,

 

picit off, de csak picit.

 

Központi porszívót készülök összeállítani. Már majdnem vettem egy gyári gépet rahedli pénzért,  mikor eszembe jutott, van egy ipari szívó motorom (vagy hogyishíjják, olyan, mint a képen).

 

No ehhez kellene porleválasztót gyártanom.

 

Elolvastam a hasonló témájú hsz.-ek nagy részét, egész csinos kis irodalom keletkezett itten :)

 

Ezek alapján a tervem : egy 200 literes csatos fémhordó tetejére ráapplikálok egy sokat linkelt aliexpresses porleválasztót, ozt ennyi. Nyilván nem fog teljes mértékben leválasztódni minden, de ahogy nézem a szivattyút, némi port elvisel ez a konstrukció, lévén a motor és a szívó egység elkülönül egymástól.

 

Tekintve, hogy ez nem forgács elszívó lesz, hanem egy általános porszívó, így szálas anyagokat is beszippanthat (pl. cérna, hajszálak, stb.) amik már szerintem fennakadhatnak a turbina házában.

 

Kérdésem az lenne, szerintetek tegyek-e plusz szűrőt a rendszerbe? Maga a gép elkülönül a szívási helytől, a kifújt levegő szabadba távozik, és senkit nem zavar, ha tartalmaz némi port. Vagy egyáltalán, jó lesz-é ez így?

köszönet.