anegytech1 Creative Commons License 2017.10.25 0 0 1047

Koszonom. Bar az olajradiatort annyira nem szeretem. Egyszer hasznaltam ilyet, amikor a gazkonvektor meghalt. A 2ezer w-os hosugarzo sokkal jobban tartotta a helyiseg homersekletet, mint a szinten 2ezer w-os olajradiator.

 

A termosztat biztos nem szamit? Csak arra gobdolok, hogy ha a termosztat tobb fokot is teved (nem tudom, hogy az olcso keszulekek termosztatja mennyit teved, mert nem talaltam errol adatot), akkor pl en beallitok 20 fokot, de ez mondjuk 22 fokig felfut, tehat foloslegesen fut +2 fokot, majd csak akkor kapcsol be megint, amikor 18 fok van, tehat alapbol hidegebb levegot kell ismet felmelegitenie, ami plusz energia. Raadasul akkor lesznek olyan periodusok, amikor csak 18 fok van a szobaban, ami mar eleg hideg, ezert valoszinu alapbol melegebbre tekernem, hogy a min. 20 fok meglegyen. Ebbol gondolok arra, hogy egy olcsobb keszulek tobbet fogyaszt, mint egy pontosabb termosztattal rendelkezo keszulek, raadasul az ingadozo homerseklet sem tul kellemes.

 

Szoval mindenkepp legalabb a 28ezres bonjourt vennem, csak az aramfogyasztas tekinteteben lennek kivancsi, hogy arban mennyit szamit az, ha pl mindig 0,5 fokkal melegebbre fut, vagy eppen csak 0,05 fokkal. Mert hoerzetben ez a fel fok nem szamit, aramdij tekinteteben nem tudom (nyilvan szamit, de nem mindegy, mennyit).

Előzmény: zöldeskékek (1046)