Auralianus Creative Commons License 2017.10.24 0 0 310925

Eddig rendben is van... "merugye bizánc"... de akkor ha a despotizmusra ilyen könnyen lehet önkényuralmat alapozni....

 

.... akkor miképpen maradtak életben az európai városállamok? A kiindulási tétel még mindig az, hogy az abszolutikus

uralom a tudás ellensége. Bizánc ugye e téren rendhagyó... mert pont a római kori tudás letéteményese... az iszlám

ugye jó 600+ éves fórban van a kora középkori kereszténységgel szemben a tudás elnyomását illetően...

 

 

Te felhozod a kereskedelmet, mint olyat, ami az anyagi alapokat teremti mindenféléhez... én meg még mindig azt vitatom,

hogy lehetséges-e egyáltalán egy hosszabb, tengeri utak megtételére IS képes hajót a "feudalizmus" tehcnológiai színvonalán

üzemeltetni... ahol  a nép nem olvas, nem ír... nem tud számolni... 

 

... szerintem ennek azért van némi köze ahhoz, hogy a hanzák függetlenné tudtak válni (a tudás az abszolutizmus legnagyobb

ellensége).... meg a zitáliai városállamok is... SŐT... a középkori ipar IS a "szabad királyi városok"-ban virágzot... nem máshol...

... KÜLÖN jogállása volt a céheknek...

 

... miért is? (az egyházzal hasonlatosan) Nem szimplán a tudással bírók és a katonai hatalommal bírók közötti kiegyezés volt?

Szerintem igen...

Előzmény: Törölt nick (310924)