cezet_IS Creative Commons License 2017.10.22 0 3 221531

Tegnap elgurultunk a Balcsihoz kicsit pihenni, kikapcsolódni.

Tihanyban leraktam a kocsit egy nagy parkolóban, sétáltunk, ettünk, elfáradtunk, vége lett a napnak, indultunk haza.

Kifelé tartottam a parkolóból, amibe nem vezetett járda, a gyalogosok is a kocsiknak szánt bejárón át jöttek-mentek.

Szembe jön egy 6-7 éves forma kislány, anyukája kezét fogva. Anyu apuval beszélget valamiről önfeledten.

A kislány rábambul a kocsira, kikerekedik a szeme, ráfog a jobb kezével is a bal kézfejére, amivel az anyja kezét fogja, két kézzel kezdi húzogatni a karját, majd, miután anyu veszi az adást, a jobbjával nyújtott kézzel mutat a kupéra.

A szájáról leolvasom: "Anyu nézd!"

Anyu is rázúmol a kocsira, a fejét félrebillentve biccent, egy "Ajha!" kíséretében.

Villantok a kislánynak a refivel, fülig szalad a szája. :)

Kikanyarodunk, lassan haladunk, 30-as tábla, gyalogosok kóricálnak néha az út szélén, nem sietek én se.

Kicsit később egy két éves forma kissrác szintén újjal mutat a szűk útmenti járdáról a kocsira, neki is villantok, újabb vigyorgás, integetés. :)

Megszoktam már, hogy néha nagyon megbámulják a kocsit - a kiskölykök mindig a legőszintébben - de ilyen rövid időn belül még nem volt két rajongója. :D

Jó érzés volt, hogy láthatóan nem csak a magunk örömére tartjuk még forgalomban ezeket a retro verdákat. :)