IEC-ATA Creative Commons License 2017.10.21 0 0 8400

Igen, saját világom úgy működik, hogy kitalálok valamit ami még nincs +4-re C16-ra. Valami hardvert. Tudom hogy kell működnie, vagyis a fenét tudom. Sejtem, hogy működik C64-en és elkezdem tervezni az áramkört. Az áramkörhöz  nézegetem a régi Commodore Egyesületi lapok 87-es számait, mert abban még jelentek meg kapcsolások +4-re, nem sok de megjelent, de sokat segítenek. Az ötletből születik egy kapcsolás próbapadon és ha működik, akkor mehet egy házilag gyártott áramkör. Így lett az 512kb-os kártyámmal is. A hardver kész már csak meg kell írni hozzá a belapozó, másoló, indító rutint. Most úgy néz ki, hogy van egy alap másoló program ami a kártya indulásakor felmásolódik $062A-tól a menü program pedig basicben íródott és fut. Ha a menüben kiválasztom a programot amik az epromba bele vannak írva, akkor egyszerű POKE- utasításokkal kitöltöm az eprom behívó és adatfeltöltő programot ami gépi kódú és indítom. Mivel a +4-el ha 32kb-nál nagyobb programot kell felmásolni epromból, meg kell hívni a C1L+C1H-t és utána a C2L+C2H-t is és onnét is a maradékot fel kell tölteni. Kicsit bonyolult de működik. Van is VIDEO egy nagyobb program futtatásáról. Az 512-es kártya most 64kb-os bankokban kapcsolható egyszerű LDA#$(00-07)és STA$FDFF-el. És ami még poén, hogy nem is kell azzal foglalkozni, hogy egyik bank felső 32kb-ba nem fér el egy nagyobb program, mert nyugodtan átnyúlhat a következő 64kb-os bank alsó 32kb-ba. De akár 1Mbyte epromot is be lehetne pakolni, mert a saját (FDFF) CS-vel vezérelt tároló elbírja! :-D Szóval nálam a hardver mindig előbb kész van mint a szoftver! :-D  

Előzmény: tanárnéni kedvence (8399)