ZsuR Creative Commons License 2017.10.16 0 0 66401

Valami tortent veluk es ujra kellett kezdeni szeptember elejen... palantarol. Itt szokas - es szeretnem ha nalam is "elvetne" magat - mert csak a levelre van szuksegem.  Viszont viragozni mar nem lesz ideje.  Elofordul, amikor palantanak veszem, hogy azonnal magba megy... talan meg fogom hagyni jovore.

 

Ha elszorja a magjat a petrezselyem, zeller, metelo hagyma... az osszel van.  Akkor mi a kulombseg, az oszi vetes es a tavaszi kozott?

 

Kaprot is palantanak aruljak - van mag is de meg soha nem sikerult... iden eloszor, szinten szeptember elejen!!!  Rengeteg, gyonyoru kapor levelem van... szeretem nagyon.

 

A zeller... szinten levelnek - bolti gumot ultettem el, es harmadik eve visszatert.  Magzott, elvetette magat.  Iden nem hagytam, mert mindenhol zeller nott - ketto gumot megtartottam, tobbit kiszedtem.

 

A metelo hagymam siker - hosszu evek ota, de... eloszor a lila viragu, hengest ultettem.  Aztan... elcsabultam a feher viragu (mert olyan szep) fele, ami lapos, nem hengeres... es lassan eltunnek a lilak... egymas melle ultettem... hiba volt.  Izuk egyforma, az nem zavar - de hianyzik a lila virag...

 

Előzmény: CBNora (66397)