Auralianus Creative Commons License 2017.10.13 0 0 309599

kár, hogy meg neked nem megy át, hogy a napelem nem egyenletesen termel... a powerwall nem képes kisimítani 2-3 napon

át SEM az egyenetlenségeket... és az, hogy egy háztartás TELJES (tankolás+fűtés) energiaigénye jóval több, mint 4000 kWh...

... ami ráadásul NEM egyenletesen jelentkezik, hanem évszakosan és napszakosan is erőteljesen ingadozó módon... nem elméletileg

kell tudni 25-75%-os önellátást produkálni, hanem folyamatosan + gyakorlatilag...

...ezért mondja Advo, hogy időszakos tárolás kell...  

... az én véleményem meg ott különbözik az övétől, hogy szerintem meg lehet oldani másként is... elég, ha heti szinten ki tudod simítani

az egyenetlenségeket és produkálsz 60%-ot minimum... folyamatosan... akkor már lehet játszani egyéni fogyasztásütemezéssel stb. a

microgriden belül... 

... azt meg nem tudom közérthetőbben megfogalmazni, hogyha a a microgrid nem képes FOLYAMATOSAN (értsd a termelési minimumok

és a fogyasztási maximumok egybeesése esetén IS) fölösleget produkálni, akkor nem konkurenciája a hálózatnak... 

... és NEM a szigetüzemet propagálom, hanem érzékeltetni szeretném, hogy piaci nyomást a VALÓS alternatívák megléte jelent... nem 

az elméletieké... 

Előzmény: _Berci (309597)