bandika Creative Commons License 2017.10.11 0 1 62806

Az volt a gond emlékeim szerint, hogy egy vagy több édes bor címkéjére azt írták Vargáék, hogy az édesség a "Balaton tükre által megsokszorozott napsugaraknak" köszönhető. Nem tudom, van-e még ez a retorika arrafelé. Én fogyasztóként és a minőségi bortermelők szimpatizánsaként is nagyon egyetértenék azzal a BZoli által (is) ezer éve hangoztatott, 2 pillanat alatt megoldható szabályváltozással, amely jól látható módon megkülönböztetné a mustsürítménnyel vagy más, a természetes folyamatokba beavatkozó módon készült termékeket. Például kezdhetnénk azzal, hogy azokat nem lehetne bornak hívni. A tejszerűségek mintájára lehet esti ital, vagy (Vargáéktól idézve) "hölgyek jóindulatának elnyerésére szolgáló" vagy "az együttlét csúcspontjaira ajánlott" borjellegű szeszesital. 

 

Persze tudom, hogy ez a jelenlegi boros szcénában mozgó vállalkozások túlnyomó többségének nem érdeke.

 

Más: drasztikusan eldőlt pár évtizedre a francia-amerikai borvita: http://index.hu/kulfold/2017/10/11/hivatalos_kalifornia_katasztrofa_sujtotta_terulet/

Előzmény: barkócza (62797)