portugéza Creative Commons License 2017.10.06 0 1 34643

A Mogren 1-es számú strand. Ez persze teljesen egyéni. Van, aki csak fél napot tölt ott a budvai nyaralása alatt. Van, aki minden nap ott van - láttam ilyen embereket. :) A városi strandoknál (Slovenska plaza) jobb, a vize tisztább, talán még az óvárosinál (Ricardova glava) is. A képen a háttérben látszik ez a strand. Maga a fotó a Mogren 2-őn készült. Igazság szerint mindig túl kényelmes voltam a budvai tartózkodásaim alatt, hogy más környékbeli strandokat, pl. Jaz vagy Ploce, felkeressek. A legjobb persze, ha mindenki többet kipróbál.

A Mogren nagy hátránya, hogy főszezonban rendkívül zsúfolt, egymást érik a leterített törülközők, gyékények. A Mogren 2-őn érdemes búvárpipázni, van egy kis vízi élővilág. Sajátosság, hogy az 1-es strand viszonylag hamar elkezd árnyékba kerülni, ez a tűző nap ellen jó. A vízben apró halak vannak, amik kicsit csipkedik az ember lábát, ehhez hasonlót a Canj melletti Királyné strandján tapasztaltam. A környezet, a kilátás nagyon szép, és ugye még közel van a városhoz, pár perc az óvárostól gyalog (autóval nem megközelíthető). A strand mögötti sziklafalat hálóval fedték be, legalább részlegesen, ez nagyobb megnyugvással tölti el az embert.

Előzmény: OrSoLy (34642)