syntaxerror Creative Commons License 2017.09.29 0 0 62552

Azért én érzek egy jelentős különbséget azok között akik csak "jókor voltak jó helyen" (jó infókat kaptak), és ezért jutányos áron hozzájutottak valamihez, és azok között, akik tudatosan dolgoztak azon hogy ilyen helyzetbe kerüljenek, hivatali/egyéb pozíciójukkal visszaélve juttattak maguknak és ismerőseiknek javakat. Sajnos arról semmilyen infom nincs hogy ki melyik csoport, sőt azzal sem vagyok tisztában hogy ki mindenki tartozik egyáltalán valamelyik körbe. Jó, néhány nyilvánvaló tipp adódik, de azért indultak a 90es években mindenféle borászatok, kicsik nagyok egyaránt, nem hiszem hogy egy kalap alá vehetnénk mindet. Így viszont csak egy kellemetlen légkört ad az egész, ami nem visz előre. Az ilyesmiről vagy elfeledkezünk teljesen, vagy feltárjuk rendesen és tiszta víz kerül a pohárba.

 

Azt amúgy értem és elhiszem, hogy akinek ölébe hullott egy birtok az kicsit másképp szemléli mint aki töredékenként vásárolta össze és telepítgette magának hosszú éveken át, de ez ugyanígy igaz azokra is akik birtokot örökölnek. Különösen ha valami távolabbi örökös például, aki maga nem ott nőtt fel, stb. Mégis ahol a magánbirtoknak rendes kultúrája van, ott ez a hozzáállásbeli különbség gyakran teljesen másmilyen, nem negatív dolog.

Előzmény: BZoltan (62536)