zlota Creative Commons License 2017.09.24 0 0 77379

Megtörtént amit mindig is szerettem volna elkerülni: Egy bolt előtt megállva nem indult a kocsi! :(

 

12 év után, de akkor is rossz érzés, hogy már nem megbízhatónak kell-e nevezni!?

 

A probléma a következő volt:

Indítani akarok, de nem történik semmi. A középkonzolon az óra elmegy.Újra próbálom, megint elmegy,de a müszerfalcsoport világítása nem alszik ki, sem a visszajelző lámpák.

Próbáltuk bikázni, de nem indul, aksi 12,2 körül jelez, de a mérőt rajta tartva folyamatosan esik vissza.

A srác szerint valami cellazárlat lehet, azért nem indul. Cseréljük ki!

Új aksiért elmentünk. Elvileg üzemkészen átvettem. Kicseréltük, nem indul... Rámérve 12,X volt benne.Bikázzuk, nem indul.(csak 2-3 percig volt bikázás, hiába mondtam, hogy szerintem 5perc minimum kell)

Be kellett lökni a kocsit. Ráínditva : semmi hang, nem tekert rá.

10 másodperc múlva, mire megfordultam a parkolóba, hogy indulok haza ráindítottam és hallottam, hogy ráteker az indítóra. Hazaérve rápróbáltam -indult. Többször is. Elmentem vele a városba, és mindig rendben volt minden. Csináltam vagy 50 indítást, pl úgy, hogy menetközben leállítottam a motort, majd indítottam.(mondván ha nem megy akkor még rá tudom engedni 2-esben)

 

A régi aksit rátettem a töltőre, nem jelzi hibásnak. Feltöltöttek sztem max 2 óra múlva. Reggel rátettem megint a töltőt és 2 perc múlva maxnak jelezte. Az aksi amúgy VARTA és kb 4 éves lehet.

 

Vajon mi lehetett ez? Mi okozhatta a hibát?

Az aksit visszavennék, ha hétfőn visszaviszem, mert ismerőstől vettük.