_juno_ Creative Commons License 2017.09.23 0 0 16562

A gluténérzékenységre vérteszt is van, +biopsziával együtt hiteles, illetve a tünetekkel. Kevesebb embernek van valódi problémája a gluténnel, mint gondolják, de nálam is helyből kiszűrték.

 

Kokori, jól vagyok, varratszedésen túl, haza is engedtek ma. A sebek szépek, nyelési zavar nincs, jövök-megyek, állítólag kb. semmi nem látszik rajtam a kis fogyáson kívül, összességében ultragyors és zökkenőmentes volt a felépülés eleje. A cukrommal futok sajnos versenyt, a napokig tartó nulldiétától hamar jött a ketózis-szerűség, műtét első napja utántól folyamatosan 4 alatt volt, hiába kaptam cukros infúziót napi többször, tegnap éjjel meg már 2.7-et mértek a nővérkék, nem ébredtem fel rá, de amikor méréshez ébresztettek, akkor elég rossz volt. Ma kezdtem el jobban kajálni, tegnap még csak üres tea ment kb., meg egy kis tápszer, de az beütött. Mától már letojtam a diétámat, 1-2 óránként picit próbálok enni, és nem érdekel, hogy gyors szénhidrát. A 100%-os szűrt almalé nagyon jó volt, az üres husileves is, amit kaptam bent, délután ettem babakaját, pici kekszet, próbáltam kis teljes kiőrlésűt is (ezeket csak áztatva szabad még), összességében az egész napi kajám röhejesen minimális volt, szerintem 150-200 kalóriánál nem volt több, de most még sok, feszül a gyomrom, este picit ment a hasam. Nagyon óvatosan kell, de ezt mondta is a doki, hogy 2 hétig még nem lesz jó, addig még sav is lehet (néha picit érzem, de egész minimális, úgy, hogy felére lett hirtelen csökkentve a gyógyszerem is, ha csak ennyi megmarad, már akkor sem bántam meg, de állítólag eltűnik majd). Igyekszem kitartani :) Kicsit nehéz fejben átállni, hogy tényleg a vacsim egyetlen evőkanálnyi párolt répa 1 szem keksszel, és meg kell állni, mert totál tele vagyok utána, meg fáj a mellkasom, pár napja még betoltam egy kisebb tál (diétás) tésztát. Két kiló helyből lejött, most pedig még fog pár, ezt is el kell lassan engednem, nem szabad tömni magam, igen, lehet, hogy 35 kilóig lemegyek, de majd legkésőbb 1-2 hó múlva visszajön. Összességében eddig elégedett vagyok :)

Előzmény: miklos2peter (16557)