Bari- Creative Commons License 2017.09.23 0 0 143167

Szia!

 

Én egy tetőtérbe épített beépített szekrénynél használtam Blum bútorösszefogó vasalatot. Mivel egyben nem fért volna fel a helyére, (szűk lépcsőforduló, kicsi mozgástér), de a helyszínen össze lehetett rakni. Külön kérés volt, hogy szétszedhető legyen, így maradt a Blum vasalat. Miskolcon a Homokizár-nál vásároltam, szokott lenni raktáron, a cikkszáma: 42.0700.01 van barna és fehér színben. Van egy másik fajtája is, aminek a furatot nem a bútorlap élének közepébe kell fúrni, hanem aszimmetrikusan, és kinézetre nem sok a különbség. Persze mikor vásároltam ömlesztve egyben volt a két verzió, így vissza kellett menjek egy részét kicseréltetni, nem tudom, azóta szét válogatták e a két félét. A másiknak a cikkszáma 40.0110N.

A csavarnak 5mm-es, a fészeknek 25mm-es furat szükséges. Én keksszel együtt használtam, de a nélkül is elég masszív kötést ad, de az összeállításnál kicsit könnyebb volt, hogy a keksz segítette a pozicionálást. A Blum katalógus 680 oldalán megtalálod. Az ára nem a legolcsóbb, de kibírható, két és fél éve kb 100ft körül volt az ára ha jól emlékszem.

Előzmény: Törölt nick (143158)