dezsoKE Creative Commons License 2017.09.19 0 0 5747

Verseny fontos / nem fontos... Van, akinek csak az a fontos, van, akinek nem annyira fontos, es van, aki nem szeret/akar versenyezni. A jo eredmeny Japanban fontos, mert ott vannak, akik profi kendo karriert terveznek befutni, amihez jo beugro az eredmenyes kozepiskolas szereples. Bejut egy jo kendo szakra, elvegzi, es vagy rendor, vagy tesitanar lesz. Nem feltetlenul kendotanar. Ismerek egy sracot, aki nagyon tehetseges kendos volt, es evek ota baseballedzokent dolgozik. Ezt dobta a gep.

 

Japanon kivul a versenyeredmenyek hoznak presztizst egy orszagnak, egy klubnak, egy embernek (aki kesobb oktato vagy mester lehet). Kisebb klub- vagy orszagos versenyeken jol szerepelve lehet bejutni a nemzeti valogatottakba, es utana a kontinens- es vilagversenyeken indulni. Sok mai oktato, magas fokozatu kendos volt regebben valogatott versenyzo. Vannak viszont, akik nem voltak, megis megalljak a helyuket egy nemzetkozi rendezvenyen szabadvivasban.

 

Sanpomamori... Szemely szerint nem szeretem. Egyetertek a japan mesterekkel, akik elitelik. Kihereli a kendot. Az alkalmazoja azt hiszi, hogy a regi kuzdoallasoknal jobbat talalt. Szerintem nem jobb, csak meg nem annyira megszokott, es halisitennek nem annyira elterjedt. Szerintem azzal operal, hogy szokatlan, es nincs annyira kiforrott vivas ellene, mint a hagyomanyos allasok ellen. Sokkal nyitottabb, es aki nem esik ketsegbe, rengeteg lehetoseget talal. Tamadni belole leginkabb csak egy ferde kotet lehet. Viszont nyitva van a do, a tsuki es a kote, amit a vizszinteshez kozeli szogben lehet szepen tamadni. Roviden: butasagnak tartom, zsakutca. Azt hallottam, hogy Japanban annyira rakaptak a gyerekek es a fiatalok versenyen, hogy a birok elkezdtek intesekkel buntetni.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (5743)