Libikóka1 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 10415

Sziasztok! 

 

Segítséget, jó tannácsot szeretnék kérni Tőletek. 

Amatőr zenész vagyok, egy kis városi fúvószenekarban, ahol alt szaxofonon játszom. 

8 évvel ezelőtt kaptam a hangszeremet újonnan. Eléggé "nevesincsen" tanulóhangszer. 

Elfújkáltam rajta, egészen eddig. 2 hónappal ezelőtt lecsúszott a székemről, nem tudtam megszólaltatni, elkerült egy ismerős tanárhoz, aki megjavítgatta. Azóta az alsó hangokat nehez tudom kifújni, halkan nem is akaródzik megszólalni. Cseréltem nádat, így se. A karnagyom szerint eléggé "repedtfazék" hangja van a hangszeremnek. Nagyon zavar, nem szeretek így már próbákra se járni, nem is merem már magabiztosan megfújni a hanszert. Szépen szeretnék fújni, de nem tudom hol, és hogyan kezdjek neki. 

Ehhez kérnék segítséget!! 

Nem nagyon foglalkoztam vele idáig, de most már el kell indulnom valahol, mert bánt a dolog.. 

Tehát! Azon a fuvókán fújok, amit még a hangszeremhez kaptam. Le szeretném cserélni, de nem tudom mi a jó, melyiket érdemes megvenni, vagy egyáltalán hol tudnám kipróbálni őket, egyáltalán ki kell e? 

Vagy esetleg érdemes lenne inkább egy új hangszert venni, és ahhoz a fuvókát?

2,5-ös Vandoren nádat használok, talán ez sem a legjobb. 

 

Lehet most megmosolyogtok, hogy ennyire nem értek a hangszeremhez, de kérlek ezt most tegyétek félre, és ha tudok, lássatok el jó tanácsokkal. 

 

Köszönöm szépen!