bombaba Creative Commons License 2017.09.14 0 0 93187

3 éve cseréltettem nyílászárókat a teleltetőn, addig párásabb volt a levegő, gondoltam, azért nem kell locsolni. De a csere után sem tűnik szükségesnek.

A páratartalmat nem tudom megmondani, a csere előtt magasabb volt, most láthatóan szárazabb.

Majd megmérem a télen, bár állandóra csak hőmérők vannak ott.

A citrusaimat is ugyanabban a helységben tartom, azok miatt rendszeresen megyek locsolni, szóval akár a leákat is locsolhatnám, ha kellene, szóval nem a lustaság az oka a nemlocsolásnak.

A nyári tartásukról már régen írtam egyszer. Csoportos tartás van, kopolit-üveg U-profil van alattuk, a végein lezárva, abban van állandóan víz (vagy tápos víz), abban állnak a növények, a létszám a cserepek méretétől függ, meg a lombmérettől, hogy férnek el. Így aztán nem szoktak kókadni, max abban a ritka esetben, ha kifogy alóluk a víz, vagy a szél elfekteti őket, de jobbára naponta 2x-3x pótolom a vizet. 

Aminek a dézsája nem fér bele a vályúba, az egyedi alátétben (ami colás műanyag tálca,  nem lapos) kapja ugyanezt.

Nálam a nagy dézsa max 12 literes, a nagyobbaktól már megváltam, és ezután sem lesznek nagyobbak ennél. Csak fáim vannak, idén raktam is fel fotókat.
Amik már befejezték a virágzást idénre, azokat rögtön meg is metszem, kivéve a PG-t. 

Ha akarok szaporítani, ilyenkor szoktam vízbe tenni a hajtásokat, tavasszal kerülnek földbe.
Pajzstetű, atka, gomba nem jellemző, a felkopaszodás sem.

Azt hiszem, mindent elmondtam. Ha még van kérdésed, nyugodtan kérdezz.

Hozok pár friss fotót a cserép és a növényméretek miatt.

Előzmény: anblock_italia (93185)