W.L. Creative Commons License 2017.09.13 0 0 5623

Bocs, de mar megint olyasmirol beszelsz, amirol gozod sincs.

Tanjung Putingban abszolut 100% biztonsaggal lathatok orangutanok, tobbnyire tucatjaval, 3 kulonbozo helyen is. Ezek szeliditett, ember nevelte orangutanok, amik rendre megjelennek napi ketszeri etetesre. En osszesen lattam kb 20-30-at, es meg soha nem hallottam senkitol, hogy ne latott volna ott jo parat, plane egyet sem.

Ez engem igy nem igazan hoz lazba, de abszolut garantalt.

Alighanem akad par hasonloan szeliditett gibbon is, illetve a folyo menten vad nagyorru majmok, esetleg ezust langurok es makakok is.

Sokan elvezik ezt a hajokazos, etetest fenykepezos par napos kirandulast, szerintem mondjuk nem er annyit, amibe kerul, de ezt mindenkinek maganak kell eldontenie.

Illetve megjegyzem, hogy 4 nappal akar vad orangutanokat is lehetne latni, olcsobban, a Kutai Nemzeti Parkban.

Ez viszont sokkal kevesbe turistas es kenyelmes megoldas, es az az erzesem, hogy ennek a csoportnak kevesbe jonne be. Ha megis erdekelne oket, megoldhato lenne egy plusz repulessel, KL-bol Balikpapanba, esutana onnan Balira.Viszont a parkba eljutni tobb oras autokazas sivar tajon at.

Előzmény: Ka Pál (5622)