MortalWombat Creative Commons License 2017.09.09 0 0 154804

Részben egyetértek veled, de azért szeretnék protestálni is.

Talán azt kellene megnézni, hogy ez - mármint hogy a tulaj viszi az alkatrészt - miért alakult ki.

Szerelő megállapítja a bajt, majd a monitoron mutatja, hogy mennyibe kerül az alkatrész. Mármint a kedvezmény nélküli árat. Aztán ehhez hozzáteszi a beépítés - rezsióradíj alapján számolt, reálisnak érzett - költségét, és mondja, ennyibe fog kerülni.

Aztán az ember hozzáolvas otthon, és rájön, hogy az 50eFt anyag+20eFt beépítési ktg igazából úgy néz ki, hogy 25eFt anyag + 45eFt beépítés. És akkor nagyon-nagyon átcseszettnek érzi magát.

Amikor egyszer egy szerelő mondta, hogy akkor itt az ár a monitoron (100eFt felett volt az alkatrész ár), és akkor ennyi lesz + beép.ktg, akkor mondtam neki, hogy az ott lévő ár 90%-a beépítve. Majd a fazon mosolygott, és annyit mondott, rendben.

És mindenki jól járt.

Mnt ahogy egyszer találtam egy szerelőt, aki már eleve a "szerelős, kedvezményes" árat mutatta a monitoron, és erre tette rá a beépítés ktg-ét. Ez így korrekt, kár hogy a srác csak az egyszerűbb munkákat vállal, számítógépes hibakeresés nem az asztala. 

Az autószerelő bizalmi állás, én azt szoktam mondani, hogy a férfiak "nőgyógyásza". 

Megtalálni azt a szerelőt, aki nem ver át, arra már-már azt lehet mondani, amit te is szoktál: "Csodák holnaptól!"

(Ne vedd magadra!)

Előzmény: BmS1 (154802)