combi27 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 154775

Azért én belekötnék :D

 

"Egy új korában 13 millió forintos Toyota Prius Plug-In Hibrid 4-4,5 évesen már ötmillió alatt is kapható, 70-80 ezer kilométerrel is."

 

 

Új korában 13 milliót kiadni egy felszereltséget és méretet tekintve  egy Opel Astra méretű és tudású autóért? Mennyi is volt akkor egy  benzines Astra? Kis túlzással 5-6 millió... két fogyasztás közti különbség max 3 liter, ami kb egy ezres 100km-enként... azt a 7 milliót mire beletankolom addigra a Prius is szétrohad, nemhogy az Asztma :D (több mint 600 ezer km-re elég a maradék 7 misi...)

 

Arányaiban kb ugyan ez a kettő 5 évesen.. az Asztma 2 misit érhet,  a maradék 3 misit megint annyi idő alatt tankolom el amíg az Asztma meg a Prius is elrohad... (kb 300 ezer km-re elég..)

 

 

A másik dolog hogy kinek mi az ami tetszik....... 5 misiért inkább veszek egy Lexus ct200h-t ami csak "kicsit" néz ki jobban mint egy Prius, és egy "kicsit"  szebb is a beltere is...Vagy  egy Opel Ampera  is bejön nekem...(3.5-4 misért vehető is az 5 éves modellek..)

 

Szóval szerintem kicsit túlhájpolják a Priust...

Speciel a legújabb az már bejövős lenne, de a formán még kellene jócskán csiszolni..na meg majd az árán is...

 

Sajna az én életemben nem lesz a kétkezi melósnak tisztán elektromos autója...márpedig majd ha nekik elérhető lesz egy 2-300km-es hatótávú akkor lesz "jóvilág" ... majd ki kell találniuk a vezetőinknek hogy a benzinből kinyert adót miként pótolják :D 

 

Béke :D 

Előzmény: BmS1 (154770)